Sau 17

Sienos lipdukų klijavimo instrukcija su nuotraukomis

Ir savo biurą pagaliau pasipuošėme sienos – stiklų lipduku, o ta proga padarėme ir sienų lipdukų klijavimo instrukciją su keletu nuotraukų. Kadangi ne nuo pat pradžių klijuodami lipduką ant stiklo pertvaros pradėjome fotografuoti – todėl pirmus žingsnius tik aprašysime:

 1. Rekomenduojame, pirmiausia lipduką ir skaidrų pernešimo popierių palikti ištiestą – išvyniotą bent 12 valandų.
 2. Nulupame skaidrų lipduko pernešimo popierių, uždedame ant lipduko ir stipriai prispaudžiame, tvirtai patriname šluoste arba kortelę, kad klijavimo popierius gerai priliptų prie lipduko. Jeigu reikia, matote, jog bus patogiau klijuoti, sienos lipduką susikarpykite atskiromis detalėmis.
 3. Nulupame skaidrų klijavimo popierių su prie jo prilipusiu lipduku (mažesnes lipduko detales atšokdiname nuo lapo, lenkdami lipduką, ant kurio jis priklijuotas, ir skaidrų klijavimo popierių į skirtingas puses). Dedame juos prie paviršiaus, ant kurio klijuosime, tačiau neprispaudžiame, priklijuojame tik viršutinius kraštelius ir išlyginame, kad lipdukas stovėtų tiesiai.
 4. Išlyginę, klijuojame – spausdami/braukdami nuo viršaus į apačią ir patempdami patį lipduką žemyn. Stengiamės nepalikti oro tarpų, raukšlių.
  Vaizdą turėtumėte gauti tokį:
  Lipduko klijavimas ant stiklo
 5. Prispauskite – priklijuokite lipduką prie paviršiaus jį spausdami kietu daiktu, tuo pačiu šstumdykite oro tarpus. Tam puikiai tinka banko kortelė, kompaktinis diskas ar jo dėklas.
 6. IMG_5278
 7.  Atsargiai nulupkite klijavimo popierių nuo lipduko ir paviršiaus. Jį galite naudoti dar kartą, kitoms lipduko dalims pernešti ant paviršiaus.
  IMG_5283 Jeigu reikia, atkabinkite lipduką nuo klijavimo popieriaus ir prispauskite prie paviršiaus, ant kurio klijuojate.
 8. Išstumdykite ta pačia kortele ar kitu kietu daiktu likusius oro tarpus, stumdami juo iš vidaus į kraštus. Jeigu neišsistumia galite juos pradurti adatėle.
  IMG_5284
 9. Štai kaip atrodo užklijuotas lipdukas mūsų biure: IMG_5285

Dalintis