Nulupamų sienų lipdukų klijavimas

Nulupamus sienų ir interjero lipdukus priklijuoti yra paprasčiausia.
Nulupamus interjero lipdukus galite klijuoti ant dažytų sienų (svarbiausia, kad nebūtų grublėtas paviršius), plytelių, stiklinių, metalinių paviršių, laminato.
Nepatariama nulupamų interjero lipdukų klijuoti ant nelygių, grublėtų paviršių, sienų, kurių paviršius yra grublėtas, dažai yra nusilupę ar atšokinėją, tinko, kalkėmis dažytų, dulkėtų ar kitų paviršių, ant kurių matote, jog bet koks lipdukas neprilips ir nesilaikys.
Paprastai pakuotėje būną ir jau suklijuoto lipduko sumažintas atvaizdas, kuriuo vadovaujantis ir reikėtų klijuoti lipduką. Jeigu jo nėra, visada galite pasižiūrėti, kaip atrodo užklijuotas lipdukas, mūsų svetainėje.

Išimkite lipduką iš apsauginės plėvelės ir palikite ištiestą – išvyniotą mažiausiai 12val. – geriausiai 24 val.
1. Jeigu interjero lipduko pagrindas yra permatomas, jį galite klijuoti ant bet kokios spalvos sienos ar kito paviršiaus.
Jeigu lipduko pagrindas baltas, jis gražiausiai atrodys užklijuotas ant baltos sienos. Ant kitų spalvų paviršių matysis baltas kraštelis. Jeigu nenorite, jog matytųsi šis kraštelis, galite interjero lipduką apkirpti taip, jog balto kraštelio nebeliktų.
2. Įsitikinkite, kad paviršius ant kurio klijuojate lipduką, būtų švarus, lygus ir sausas. Prieš tai patartina jį nuvalyti drėgnu skudurėliu, kad nebeliktų dulkių bei palaukti kol išdžius.
3. Patariame, prieš klijuojant, lipduką išvynioti iš rulonėlio ir palaikyti mažiausiai 12 val. ištiestą, kad išsilygintų. Nulupkite interjero lipduką nuo pagrindo ir klijuokite ant paviršiaus pradėdami nuo viršaus, stengdamiesi nepalikti oro tarpų bei raukšlių (glauskite lipduką prie sienos, nuo jo viršaus, eidami – braukdami į apačią).
4. Oro tarpus, nuo lipduko vidurio, į kraštus, išstumdykite kietu, lygiu plastikinius daiktu (puikiai tiks kreditinė banko kortelė, kompaktinio disko dėklas ar automobilio stiklų gremžtukas).
5. Jeigu krašteliai, kuriuos lietėte pirštais nelimpa, atšokinėja ar sienos pagrindas nėra tinkamas lipduko klijavimui (kalkėtas, grublėtu paviršiumi ir kt.) – kraštelius galite patepti sausais klijais (nuo sienos nuvalomi drėgna šluoste).
Štai ir turite savo naują interjero detalę.